تابه حال به این موضوع فکر کرده اید که انسان ها در این دنیا چه هدفی را دنبال می کنند؟ به این سوال چطور:

دنیا چه هدفی را دنبال می کند؟ بعضی از انسان ها انقدر دچار زندگی روزمرهء خود شده اند که حتی معنای زندگی را از یاد برده اند در واقع مجال فکر کردن در این باره را از خود گرفته اند. انچه در ابتدا درست به نظر میرسد تشکیل خانواده و  براورده شدن خواسته های جسمی و روحی در راستای رضایت انسان است اما ایا تنها هدف از خلقت انسان این بوده است؟ در جواب می توان گفت تا حدودی بله یعنی نیمی از اهداف خلقت انسان این بوده است اما نیمی دیگر همان موضوع اصلی بحث ماست, درست شنیدید بحث, شما می توانید نظرات خود رادربارهء این موضوع با ما در میان بگذارید.

     اگر  به اطراف خود نگاه كنید و كمی دربارهء محیط پیرامون خود فكر كنید متوجه نكات قابل توجهی می شوید.مثلا وسایل روی میز كامپیوترتان: چند تا سی دی, یك خودكار, یك دفترچه یادداشت و حتی مانیتور و بلند گو ها. می بینید به چه زیبایی طراحی و درست شده اند. چه كسی فكرش را می كرد كه ان انسان غارنشین توانایی خلق چنین معجزاتی را داشته باشد و این چنین دنیای رنگارنگی را برای خود و اطرافیانش بسازد. اما او این كار را كرد تا ما هم اكنون به چنین زندگی راحت با تمام امكاناتش برسیم. ولی این كارها همه  مربوط به گروه دومی می شود كه در موردش  صحبت كردیم. اگر انها هم به گذران زندگی مانند گروه اول فكر میكردند هرگز به اهداف والایشان دست نمی یافتند. البته وقتی به این فكر كنیم كه انسان با دست های خالی با یك مشت خاك توانسته این همه رنگ را به وجود اورد ناخوداگاه متوجه عظمت خداوند می شویم.منبع:
http://tirbar.ir

    امروزه با گذشت زمان شرایط جوامع طوری شده كه انسان ها بیش از پیش به زندگی خود می اندیشند و تصمیمات معقولانه تری در این باره می گیرند. بعضی ها به این فكر می كنند كه هدف از بچه دار شدن چیست. انسان ها با این عمل به راستی به چه منفعتی میرسند. ایا جز این است كه باید متحمل هزینه های هنگفتی در قبال پرورش او شوند كه تنها از ادا و اطفال های زودگذرش در دوران كودكی لذت ببرند كه در دوران بزرگسالی با ناملایمات دوطرفه از سوی یكدیگر در اثر جبر روزگار جبران مافات می گردد. روی هم رفته انسانها به تدریج در حال درك اهداف واقعی خود در این دنیا و همچنین هدف از خلقتشان توسط خداوند هستند.
    اما اینكه دنیا چه هدفی را دنبال می كند بی ارتباط با اهداف انسان نیست ( در اینجا منظور از دنیا كرهء زمین است ). در واقع دنیای ما متاثر از دو پدیده است: انسان و پدیده های طبیعی. همچنین یك قانون در طبیعت وجود دارد كه هر چیز زنده ای یك روزی می میرد, دنیای ما هم هنوز زنده است.
 
     بحث های بعدی ما بی ارتباط با این موضوع نخواهد بود. منتظر نظر های شما هستیم.